Välkänt Café
OBS! Objektet är sålt.
Nu finns fina Mimmis Café till försäljning i ett kombinerat café och restaurang med stora utvecklingsmöjligheter. Verksamheten är belägen i ett expansivt bostadsområde i Uppsala och skulle med fördel kunna utveckla sitt koncept till att bli en kvarterskrog/pub med enklare maträtter. Alkoholtillstånd finns idag för alla dagar i veckan.
Verksamheten bedrivs i ljusa renoverade hyreslokaler om 125 m² som är väl anpassade efter dess ändamål, med en hyra på 21.416 kr/månad. Det här är en väletablerad verksamhet med stigande omsättning.
För dig som vill ta över och vidareutveckla detta expansiva företag är det en unik möjlighet. För ytterligare information kontakta Företagsmäklare Jeannette Bergström på Jeannette Bergström på 018- 430 50 84.
Sekretessavtal krävs för att kunna ta del av mer information.